cz

Překlad (translations)

Luže

Poskytované služby, ceník a žádost

Posláním pečovatelské služby Města Luže je poskytnutí přiměřené míry pomoci a podpory v činnostech, které klient sám nezvládá z důvodu snížené soběstačnosti, s cílem pomoci zachovat v maximální možné míře dosavadní způsob života, a umožnit tak prožití plnohodnotného života ve svém domácím prostředí.

Sociální služba je určena občanům na území Města Luže a spádových obcí a dále občanům obcí Hroubovice a Střemošice – část Bílý Kůň ve formě:

- služby terénní (tj. v domácnostech klientů a v domě s pečovatelskou službou)

- služby ambulantní (ve středisku osobní hygieny)a to v rozsahu stanoveném zákonem § 40 zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách.

Průběh služby

Pečovatelská služba se poskytuje na základě smlouvy o poskytování služby uzavřené mezi žadatelem a poskytovatelem. Smlouva o poskytování pečovatelské služby je uzavřena na základě žádosti o poskytnutí služeb pečovatelské služby. Součástí žádosti je nabídka úkonů poskytovatele a úhrady za úkony. Žadatel v nabídce označí požadavky na uspokojení svých osobních potřeb.

Úhrady za úkony r. 2023
Zrušení úkonu - dovoz oběda od 1. 9. 2019
Žádost o poskytování pečovatelské služby

Pravidla pro nakládání s osobními údaji.
Vnitřní pravidla pro poskytování pečovatelské služby

Služba je poskytována na základě individuálních potřeb klientů ve sjednaném čase v domácnostech klientů nebo ve středisku osobní hygieny.

Pečovatelskou službu lze hradit z příspěvku na péči.

Pečovatelská služba se poskytuje v pracovní dny od 7.00 – 15.30 hodin, dle předchozí domluvy až do 20.30 hodin a o víkendech.

Cílová skupina

- senioři, tedy lidé, kteří dosáhli věku rozhodného pro přiznání starobního důchodu, částečně samostatní, ale pro setrvání ve svém domácím prostředí potřebují pomoc druhé osoby,

- osoby od 18 let věku se zdravotním postižením nebo chronickou nemocí, jehož dopady je činí závislou na pomoci jiné osoby,

- rodiny, ve kterých se narodily tři a více dětí současně. V těchto rodinách zajišťuje PS pouze chod domácnosti, ne péči o děti. Dětem můžeme zprostředkovat kontakt se společenským prostředí v případě, že jsou jejich rodiče v nepříznivé životní situaci.

Principy poskytování služby

- základní zásada: „Tak soběstačný, jak jen je možné, tolik péče, kolik je nutné.“

- respektování osobnosti a lidských práv, zachování lidské důstojnosti, rovný přístup ke všem klientům - soběstačnost a důstojnost klienta musí být vždy podporovány,

- individuální přístup - služby jsou poskytovány na základě individuálních potřeb klientů

- svobodné rozhodování  - uživatel rozhoduje, příp. spolurozhoduje o využití služeb nebo jejich prvků, o jejich změně a ukončení

- profesionalita poskytovaných služeb – všichni pracovníci odpovídají požadavkům na odbornou způsobilost a jsou průběžně vzděláváni