Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Městská policie

MĚSTSKÁ POLICIE

Hamzova léčebna

Hamzova odborná léčebna

MÍSTNÍ AKČNÍ PLÁN ROZVOJE VZDĚLÁVÁNÍ V ORP CHRUDIM

Aktuální teplota

21.5.2018 18:54

Aktuální teplota:

26,9 °C

Vlhkost:

29,7 %

Rosný bod:

7,7 °C

Aktuální počasí

Počasí dnes:

21. 5. 2018

obl

Bude polojasno až oblačno. Denní teploty 20 až 24°C. Noční teploty 10 až 6°C.

Svátek

Svátek má Monika

Univerzální překladač

Překlad (translations)

Czech English French German Italian Polish Russian Spanish

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE: 6
DNES: 521
TÝDEN: 521
CELKEM: 467581

Navigace

Obsah

Zprávy

HŘÍŠNÍCI MAJÍ MOŽNOST ZAPLATIT ODDAD DO KONCE KVĚTNA BEZ SANKCÍ

Koncem měsíce dubna skončila lhůta pro placení poplatků za komunální odpad. Poplatek již dlouhou dobu činí 500,-Kč na osobu, a to nejen díky třídění odpadů nás všech ale také proto, že jsme členem svazku obcí, který provozuje Technické služby Hlinsko.
Ti z Vás, kteří z nějakého důvodu ještě nestihli poplatek zaplatit, mohou tak učinit ještě do konce května bez sankcí, a to buď hotově na pokladně městského úřadu nebo v turistickém informačním centru. Poplatek lze samozřejmě uhradit i přes účet.
Dále upozorňujeme všechny, že poplatek za odpad se dle zákona platí podle trvalého bydliště. Ti, kteří mají trvalé bydliště v našem městě nebo místní části a dlouhodobě bydlí jinde, musí stejně platit poplatek tam, kde mají trvalé bydliště. Jestli platí poplatek za odpad v místě svého momentálního pobytu, je tento poplatek od takové osoby vybírán neoprávněně. Během letošního roku budou tedy všichni, kteří argumentují, že poplatek platit nebudou, jelikož fyzicky bydlí jinde, vyzváni, aby si změnili své trvalé bydliště do konce roku. V případě, že tak neučiní, bude po nich poplatek od roku 2019 vyžadován.
Na městském úřadě a informačním centru jsou také za poplatek k dispozici igelitové pytle na odpad. Tento pytel slouží k vyřešení nenadálé situace, kdy se odpad nevejde do popelnice. Pytle neslouží jako svozová nádoba a nelze je proto využívat místo popelnice. celý text

ostatní | 5. 5. 2018 | Autor:

HAMZŮV ROK 2018

V tomto roce si připomínáme 150. let od narození profesora Františka Hamzy. celý text

ostatní | 21. 2. 2018 | Autor:

EVIDENCE PSŮ

Od ledna 2018 probíhá také zefektivnění evidence Vašich domácích mazlíčků. Nejen z důvodu stále častějšího odchytu psů městskou policií, ale také pro ochranu vašich psů, se město rozhodlo pro zavedení podrobnější evidence, abychom v případě nalezení psa mohli lépe dohledat a kontaktovat jeho majitele. Pro tuto evidenci je třeba vyplnit evidenční kartu psa, a to buď na podatelně městského úřadu nebo na webových stránkách www.luze.cz.
Vyplněnou kartu můžete zaslat také emailem na podatelna@luze.cz.
celý text

ostatní | 19. 1. 2018 | Autor:
LUŽE V DĚJINÁCH II. DÍL

LUŽE V DĚJINÁCH II. DÍL

Poutavé čtení prvního dílu trilogie o historii Luže má konečně pokračování. Druhý díl zobrazuje vývoj města v období let 1700 až 1918. Tedy období, tzv. novověku, které přineslo mnohé dramatické změny v celé společnosti. Jak se osudové události hýbající Evropou a českými zeměmi promítaly do dějin malého městečka, zjistíte ve dvanácti kapitolách. Jejich názvy jsou: 

Druhý život barokní Luže aneb spor o výklad lužských dějin na přelomu 19. a 20. století; Od poddanského městečka ke svobodné obci, Luže v 18. a 19. století; Svobodná obec ve víru politiky v letech 1848 – 1914; Luže za 1. světové války; Hospodářský vývoj v letech 1848 – 1914; Dějiny škol, školství a vzdělávání od nejstarších počátků do roku 1918; Poutní areál kostela Panny Marie Pomocné a další sakrální stavby v Luži 17. a 18. století; Náboženský život – Jezuitská rezidence na Chlumku; Židovská komunita v 19. století; Spolkový život; Na prknách Thálii zasvěcených a knihu uzavírá pojednání o lidovém stavitelství Košumberska. Kolektiv autorů pod vedením lužského rodáka dr. Emila Voráčka přinesl mnohá dosud nepublikovaná fakta. Srozumitelným a čtivým podáním vtahuje čtenáře do zajímavých a pestrých osudů obyvatel a města samého. Publikace obsahuje velké množství fotografií, obrázků, map a dokumentů, výborně dokreslujících text všech kapitol.

Cena za téměř pětisetstránkovou knížku velkého formátu s prvotřídním papírem je 500,- korun.
Kontaktní telefon Ing. Lucie Macháčková 736 481 206.

celý text

ostatní | 19. 12. 2017 | Autor:

BĚLÁ RADIM - PŘÍSPĚVKY NA PŘÍPOJKY

Počínaje měsícem října začne město poskytovat příspěvek na domovní přípojku splaškové kanalizace a to následovně:
Žadatel (majitel nemovitosti) poskytne městu kopii smlouvy s Vodárenskou společností Chrudim, a.s. o odvádění odpadních vod, kopii dokladu o vlastnictví(např. internetový výpis z katastru nemovitostí), vyplněné a podepsané čestné prohlášení o odpojení septiku a dešťových svodů a skutečné délky kanalizační přípojky, vyplněnou a podepsanou smlouvu o poskytnutí příspěvku (čestné prohlášení a smlouva je k dispozici na podatelně MěÚ nebo na www.luze.cz).
Při předání těchto si žadatel s poskytovatelem (p.Janiš, stavební odbor) odsouhlasí správnost projektové dokumentace, případný odebraný materiál a jeho cenu, která se započítá vůči příspěvku, dále pak skutečnou délku přípojky a od toho se odvíjející výši příspěvku. Příspěvek bude žadateli poslán na účet do 30 dnů od obdržení žádosti, v případě přijetí většího počtu žádostí najednou, se může tato doba prodloužit.
celý text

ostatní | 20. 10. 2017 | Autor:

PLATBY ZA ODPAD A PSY ZA ROK 2018

Místní poplatky na rok 2018

celý text

ostatní | 9. 1. 2017 | Autor:

Nejnovější aktuality z dění v Luži a okolí

Naleznete na facebooku celý text

ostatní | 9. 8. 2016 | Autor:

Luže zavádí rozhlas do kapsy

Prostřednictvím SMS budete vědět o všem důležitém. celý text

ostatní | 6. 6. 2016 | Autor: